Про Проект "Вільна Школа"

Ідея проводити самоосвітній проект з'явилася в свідомості активістів "Прямої Дії" уже давно. Кілька років тому існувала "БезПартійна Школа", що означає - школа без підтримки жодної із політичних партій. В ній не було ніякого примусу до отримання знать - авторитарного ока вчителя над учнями. Цей проект прводився за допомогою наших друзів - інших активістів, але він був дуже специфічним: в основному, його відвідували активісти та їхні друзі. Тоді ми вирішили діяти окремо і створили "Вільну Школу", яка проводила зустрічі на території Києво-Могилянської академії в "Центрі польських та європейських студій".

Натхнення для створення "Вільної Школи" ми черпали у наших друзів та колег з інших міст і країн. Вони організували Вільні Університети. Такі університети існують в Хмельницькому, Чернівцях та Сімферополі. В інших містах, наприклад у Києві, діють інші освітні проекти, а також відбуваються різні події освтнього характеру

Наш проект спрямований на надання безкоштовного доступу до курсів з самих затребуваних загальноосвітніх предметів всім охочим. "Вільна Школа" пропонує різні типи курсів, які могли б зацікавити різноманітні аудиторії: індивідуальні зустрічі, презентації, покази фільмів на різну тематику, актуальну на сьогодняшній день.

"Вільна Школа" розроблена, щоб надати доступ до якісних знань всім охочим, незалежно від віку, фінансового стану, статі, етнічної приналежності і так далі. Всі заняття проводяться безкоштовно. Будь-яка людина може стати як студентом, так і викладачем.

Проект стартував у квітні 2012 року і був дуже успішним, хоча тоді було менше курсів і в основному вони були схожі на окремі тематичні зустрічі. У той час діяли наступні курси: "Історія", "Логіка", "В'язання", "Екологія", "Гендерні студії", "Англійська", "Соціологічні дослідження", "Економіка" та багато окремих зустрічей на теми мистецтва, IT, журналістики і так далі.

На даний час, в рамках «Вільної Школи» проходять регулярні заняття з таких курсів: "Англійська для початківців", "Німецька для початківців", "Французька для початківців", "Психологія", "Логіка", "Фізика Космосу", "В'язання", "Історія і джерелознавство".

Якщо у Вас є будь-які ідеї або побажання для покращення освіти в Україні за допомогою проекту "Вільна Школа" - будь-ласка, зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом. Ми завжди відкриті до даілогу та спрямовані на досягнення загальної мети.